Noutati
30
mai
2016
Anunt de recrutare - Director Comercial

SC DAL Consulting SRL recrutează pentru clientul său, SC SUNWORLD SRL, cu punctul de lucru în Ungheni, Republica MoldovaDirector Comercial.

  SC DAL Consulting SRL recrutează pentru clientul său, SC SUNWORLD SRL, cu sediul social în municipiul Chişinău, în Republica Moldova, Director Comercial.

Candidatul ideal

  • Studii superioare în domeniul management/marketing/comerț

  • Experiență de minim 5 ani în coordonarea activităților de marketing  și vânzări

  • Experiență vastă  în vânzări de produse alimentare

  • Experiență în elaborarea și implementarea strategiilor și politicilor de marketing ale unei companii

  • Experiență în elaborarea, implementarea și monitorizarea planului de vânzări și profit al unei  companii

  • Cunoștințe solide privind legislația exporturilor de legume  deshidratate

  • Gândire antreprenorială şi mod de acţiune strategic

  • Abilități excelente de planificare și organizare

  • Abilități excelente de comunicare și relaționare interumană

  • Memorie excelentă, inteligență  și atenție distributivă

  • Abilități excelente de a rezolva obiecțiile clienților

  • Abilități excelente de negociere, de convingere, persuasivitate

  • Abilități foarte bune de operare pe calculator (Windows, Office, Excel, Internet)

  • Cunoașterea limbii engleze, la nivel avansat

  • Cunoașterea limbii ruse, constituie un avantaj

  • Permis de conducere categoria B

Descrierea postului

Responsabilitățile angajatului:

  • Promovarea și vânzarea produselor companiei

  • Dezvoltarea și gestionarea portofoliului de clienți împreună cu agenții de vânzări

  • Coordonarea eficientă a activității agenților de vânzări

  • Negocierea și incheierea de contracte comerciale

  • Coordonarea și asigurarea procesului marketing – vânzare  în conformitate cu obiectivele  și procedurile organizaționale  și cu activitatea celorlalte departamente

  • Implementarea strategiilor și politicilor de marketing stabilite în companie

  • Implementarea și monitorizarea planului de vânzări și profit al companiei

  • Implicarea în dezvoltarea continuă a propriilor sale abilități și competențe în marketing  și vânzări

  • Asumarea și aplicarea tuturor regulilor și procedurilor interne ale firmei, atât a celor particulare din domeniul marketing  și vânzări, cât și a celor generale

  • Propunerea de obiective și strategii de vânzare  și marketing  performante, cuantificabile și realizabile

Beneficiile angajatului:

  • Salariu motivant + sistem de bonusare

  • Traininguri de specialitate și susținerea în activitate

  • Posibilitatea dezvoltării unei cariere de succes în domeniu

  • Mediu de lucru plăcut, într-o echipă profesionistă  și dinamică

Descrierea companiei

SC SUNWORLD SRL este  o fabrică de legume uscate, cu o capacitate de 6000 de tone de produse uscate pe an, în comuna Valea Mare, raionul Ungheni, Republica Moldova.

Candidaţii interesaţi pot trimite până la data de  13.06.2016 un Curriculum vitae însoţit de Scrisoare de intenție pe adresa de e-mail elena.belous@dal.rocristina.opariuc@dal.ro, cu menţionarea postului pentru care aplică.

Pentru mai multe detalii ne puteți contacta la numărul de telefon  0037/368.112.268; +40 745 523 488.

PARTENERI

CBC Romania ODIMM Asociatia Profesionala a Firmelor de Consultanta si Training (AMCOR) Revista Magazinul Progresiv Raiffeisen Bank Agentia Judeteana pentru Ocuparea Fortei de Munca Iasi (AJOFM) Academia Administrativa Publica (AAP) Asociatia Consultantilor din Romania pentru Accesarea Fondurilor Europene (ACRAFE) Sim Consult Sam Ideas Fundatia Iosif Universitate Tehnica ”Gh. Asachi” Iasi