Noutati
30
mai
2016
Anunt de recrutare - Director Achiziții

SC DAL Consulting SRL recrutează pentru clientul său, SC SUNWORLD SRL, cu punctul de lucru în Ungheni, Republica MoldovaDirector Achiziții.

SC DAL Consulting SRL recrutează pentru clientul său, SC SUNWORLD SRL, cu sediul social în municipiul Chişinău, în Republica Moldova, Director Achiziții.

Candidatul ideal

  •  Studii superioare în domeniul management/economic/agronomic
  • Experiență de minim 5 ani în coordonarea activităților de achiziții și aprovizionare
  • Experiență de minim 3 ani în activitatea de achiziție materie primă agricolă
  • Experiență  de minim 3 ani în gestionare de bugete
  • Experiență în identificarea și contractarea de furnizori de produse agricole (legume) din străinătate
  • Experiență în elaborarea, implementarea și monitorizarea planului de achiziții al unei  companii
  • Cunoștințe solide privind legislația importurilor de legume
  • Specializări în domeniul managementului aprovizionării / achiziții
  • Abilități excelente de planificare și organizare
  • Abilități excelente de comunicare și relaționare  interumană
  • Abilități excelente de negociere și vânzare
  • Abilități excelente de analiză și sinteză
  • Abilități foarte bune de operare pe calculator (Windows, Office, Excel, Internet)
  • Cunoașterea limbii engleze  la nivel avansat
  • Cunoașterea limbii ruse  constituie un avantaj
  • Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Responsabilitățile angajatului:

  • Analizează și prognozează necesarul de materie primă  în concordanță cu dinamica procesului de vânzare
  • Urmărește fluxul tehnologic pentru asigurarea la timp a necesarului de materii prime
  • Monitorizează nivelul stocurilor și stabilește necesarul de achiziție
  • Menține, evaluează și dezvoltă legaturile cu furnizorii actuali și potențiali, dezvoltă și gestionează soluții care asigură profitabilitatea relației de colaborare cu furnizorii
  • Asigură acțiunile de negociere pentru a optimiza condițiile de cumpărari prestabilite, pe baza politicii de achiziții a companiei
  • Negociază prețurile  și termenele de livrare pentru comenzi speciale
  • Realizează prognoze asupra evoluției prețurilor și evaluează impactul asupra activității companiei, propune și adaptează strategii de diferențiere
  • Analizează piața în vederea identificării celor mai bune produse și furnizori din punct de vedere al raportului calitate, preț  și termen de livrare
  • Elaborarea și implementarea politicilor de achiziții stabilite la nivel de companie,  prin optimizarea costurilor și mentinerea calității
  • Monitorizarea și implementarea condițiilor contractuale cu furnizorii
  • Implicarea în dezvoltarea continuă a propriilor sale abilități și competențe în achiziții
  • Asumarea și aplicarea tuturor regulilor și procedurilor interne ale firmei, atât a celor particulare din domeniul achizițiilor, cât și a celor generale

Beneficiile angajatulu
i:

  • Salariu motivant + sistem de bonusare
  • Traininguri de specialitate și susținerea în activitate
  • Posibilitatea dezvoltării unei cariere de succes în domeniu
  • Mediu de lucru plăcut, într-o echipă profesionistă  și dinamică

Descrierea companiei

SC SUNWORLD SRL este o fabrică de legume uscate, cu o capacitate de 6000 de tone de produse uscate pe an, în comuna Valea Mare, raionul Ungheni, Republica Moldova.

Candidaţii interesaţi pot trimite până la data de  13.06.2016 un Curriculum vitae însoţit de Scrisoare de intenție pe adresa de e-mail elena.belous@dal.rocristina.opariuc@dal.rocu menţionarea postului pentru care aplică.

Pentru mai multe detalii ne puteți contacta la numărul de telefon  0037/368.112.268; +40 745 523 488.

PARTENERI

CBC Romania ODIMM Asociatia Profesionala a Firmelor de Consultanta si Training (AMCOR) Revista Magazinul Progresiv Raiffeisen Bank Agentia Judeteana pentru Ocuparea Fortei de Munca Iasi (AJOFM) Academia Administrativa Publica (AAP) Asociatia Consultantilor din Romania pentru Accesarea Fondurilor Europene (ACRAFE) Sim Consult Sam Ideas Fundatia Iosif Universitate Tehnica ”Gh. Asachi” Iasi